Czas…

Stale upływa, ciągle go nie masz, wciąż Ci go brakuje.
Czas, a właściwie jego brak.
Zmora naszych czasów.

Masz wiele zajęć, wiele do zrobienia i jeszcze więcej problemów.
Z tego powodu nie masz czasu. Czyżby?

Czas masz zawsze, przynajmniej ja zawsze mam. Nie dlatego, że codziennie zaginam czasoprzestrzeń dla własnych potrzeb, chociaż nie raz już próbowałem. Po prostu rezygnuje z rzeczy, które nie są konieczne i nie wpływają na jakość mojego życia.

2711_1cc0-jpeg


Ile razy słyszałeś „nie mogę się z Tobą spotkać”, „nie mam czasu na rozmowę”, „nie mam kiedy tego dla Ciebie zrobić”? Domyślam się, że tak jak ja, bardzo wiele razy. A zastanawiałeś się dlaczego? Ja tak.

Doszedłem do wniosku, że to kwestia priorytetów i wyborów dokonywanych przez Twoich znajomych czy współpracowników. Ustalili, że są dla nich rzeczy ważniejsze od Ciebie i od wszystkiego innego. Bardzo często dochodzi do tego internet oraz różnego rodzaju rozpraszacze.
Np. taki Facebook. Ile czasu poświęcasz na przeglądanie tego portalu? Godzinę, dwie, a może więcej? To na prawdę duuużo czasu.

Ja ograniczyłem ten zjadacz do 30 minut dziennie i to mi wystarcza. No dobra, nie wystarcza, ale jestem zbyt leniwy żeby odblokować sobie dostęp po wykorzystaniu czasu.
Po osiągnięciu dziennego limitu muszę przepisać stronę A4 tekstu. Po angielsku, żeby było ciekawiej. Oczywiście nie chce mi się tego robić i kończę z Facebookiem na komputerze w danym dniu. W ten sposób zaoszczędzam około 2h każdego dnia. Dzięki temu nauczyłem się korzystać z mechanizmów FB, które wyławiają dla mnie jedynie wartościowe treści. (aplikacja StayFocusd)

Wróćmy do tematu wpisu. Masz 24h, 1140 minut, 86400 sekund blisko 360 razy w roku. To w jaki sposób zagospodarujesz ten czas zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego nastawienia. Zastanów się czy nie warto poświęcić go trochę więcej dla rodziny i znajomych?
Spróbuj podejmować takie decyzje, które umożliwią Ci dotarcie na umówione spotkania. Realizuj swoje obietnice. Sam rzadko cokolwiek obiecuje, ale gdy już to zrobię nie ma żadnej mocy i siły, która powstrzyma mnie przed realizacją tego przyrzeczenia.

Nie marnuj swojego czasu na telewizje, internet i bzdurne gazety. Czytaj książki, dobre artykuły i stale się rozwijaj. Nie stój w miejscu, nie bądź w intelektualnej próżni. Spędzaj czas produktywnie. Sam albo z wartościowymi ludźmi.

Dokonuj wyborów, słusznych wyborów, bo ważniejsi są ludzie. Nie pieniądze, sława i poklask.

Join my Newsletter! 👨‍💻

Subscribe to get my latest content by email 🦾

Also read...

The best entries...