Mam postanowienia

Od północy minęło już dobre kilkanaście godzin. Widzisz wyraźnie? Nie rozmazują Ci się literki na ekranie? W głowie już się nie kręci? Jeśli tak to zachęcam Cię do krótkiej lektury.
Nie masz ochoty czytać? Na końcu jest muzyka. Posłuchaj.

thoughts


Do postanowień noworocznych podszedłem trochę w inny sposób. Postanowiłem zmienić siebie, stworzyć lepszą wersję tego szkodnika Sochy. Spisałem 10 rzeczy, nad którymi chciałbym popracować. Stworzyłem coś na kształt „noworocznego dekalogu”.

1. Wytrwałość

Bez tej jednej cechy moje postanowienia psu w dupę.

Zamierzam być wytrwały i zrealizować wszystko co sobie zaplanowałem. Chciałbym, aby wiele rzeczy pobocznych nie odciągało mnie od realizacji moich celów i marzeń.

2. Wyrozumiałość

Chciałbym być bardziej wyrozumiałym. Na prawdę.

Bardzo często oceniam ludzi po geście, krótkim zdaniu, zachowaniu w danej sytuacji. Zwracam uwagę na szczegóły. Powinienem zrozumieć co nimi kieruje w danej chwili, a nie wyrokować.

3. Pracowitość

Ważna cecha. Dużo robię, ale przecież mogę więcej i regularniej. Będę pracował ciężej. Nad sobą i w ogóle w codziennym życiu. Wiem, że efekty nie przyjdą od razu.

„Nie oceniam sukcesu człowieka po tym jak wysoko się wspiął, lecz jak wysoko odbił się od dna.” – George S. Patton

4. Odwaga

Tak, przyznaje brakuje mi jej. Często odpuszczam, bo boję się konsekwencji. Nazwiecie to roztropnością, ale może warto czasem zaryzykować, postawić wszystko na jedną kartę? Brak odwagi powstrzymuje mnie przed realizacją niektórych pomysłów. Może to przyjdzie z wiekiem.

„Marzenia się spełniają, ale nigdy tym, którzy tylko marzą.” – Adam Rem

5. Szczerość

Jestem szczery, ale nie do bólu. Taki też nie będę. Chciałbym nauczyć się wyrażania opinii w sposób, który nie będzie ranił uczuć innych. Bardzo się staram, ale nie zawsze mi to wychodzi. Trzeba pracować.

6. Kontemplacja (Overthinking)

Za dużo, za dużo, za dużo myślę. Zakładam co może się wydarzyć, przewiduje wszystkie możliwe rozwiązania problemów, które jeszcze nie wyniknęły. Chce to przezwyciężyć. Przestać się zastanawiać co by było gdyby. Mniej myśleć, mniej analizować.

„Po każdym spojrzeniu w niebo zostaje w oczach nieco błękitu.” – Aleksander Kumor

7. Dbanie o siebie

Właśnie nadeszła pora, aby kłaść się spać o stałych godzinach, a co za tym idzie przesypiać 7-8 godzin. Chciałbym wyrobić w sobie nawyk „może się palić i walić, a ja idę spać”. Małymi kroczkami do celu. Nowoczesna technika mi w tym pomoże.

8. Empatia

Tej cechy brakuje chyba większości mężczyzn, również mi. Jakąś tam empatie posiadam, ale jest ona mizerna jak ziarenko gorczycy.

9. Pomocność

Nie mam problemu z niesieniem pomocy innych tylko jest jedno „ale”. W wielu wypadkach nie potrafię się domyślić, że ktoś potrzebuje mojej pomocy. Bardzo często musi o nią poprosić, bo ja założyłem, że sobie poradzi. Warto to zmienić.

10. Otwartość

Chciałbym stać się bardziej otwartym na ludzi. Wyjść do nich, porozmawiać, podyskutować, spotkać się. (Mogę zrzucić wszystko na nich. „Bo to oni nie chcą”.) Dlaczego by nie poszerzyć kręgu znajomych i poznać kilka ciekawych osób?

Tak to wygląda. Pewnie o czymś zapomniałem, coś przeoczyłem.

Zmiany najlepiej zacząć od siebie. Zmieńcie coś w nadchodzącym roku. Zmieńcie siebie. Stańcie się lepszymi ludźmi.
MS.

Join my Newsletter! 👨‍💻

Subscribe to get my latest content by email 🦾

Also read...

The best entries...