Jestem lepszy od innych

Nigdy nie będę bał się powiedzieć, że czuje się lepszy od innych, bo nie znajdę ani jednego powodu, by czuć się gorszym.

4fjHtYHdRlSemICxjjBu_IMG_8424

Ego – wewnętrzny głos, który zawsze będzie ci mówił, że jest ktoś lepszy od ciebie. Nieważne co osiągniesz, ego nie da ci spokoju. Dopóki nie osiągniesz niemożliwego, dopóki nie osiągniesz nieśmiertelności stale będzie powtarzać, że musisz pozostawić po sobie jakiś ślad.

Chodzi o to abyś dowiedział się czego właściwie chcesz, aby pracować nad tym nie zastanawiając się i porzucając obawy jak to się ziści. Musisz otworzyć furtkę w swojej głowie, aby być gotowym przez nią przejść, gdy w rzeczywistości stanie przed tobą otworem.

Nie bój się, jeśli przegapiłeś już niejedne drzwi, bo nowe stale się otwierają. Dokonuj świadomego wyboru, ponieważ nie każde drzwi prowadzą do miejsca, w którym chciałbyś się znaleźć.

Pracuj mądrze. Pracuj ciężko. Pracuj konsekwentnie.
To na co masz najmniej ochotę jest rzeczą, którą najbardziej potrzebujesz zrobić.

Wielu ludzi przestaje się rozwijać, przestaje chcieć czegokolwiek – stają się usatysfakcjonowani. Stali się od kogoś lepsi, przerośli wzór, który podsunęło im ego. A gdzie nowe wyzwanie, nowy wzór?

Bądź lepszy od innych, bądź lepszy od człowieka, którym byłeś wczoraj. Słuchaj swojego ego, bo to właśnie ono podsuwa ci osoby, od których powinieneś być lepszy.

Nie bądź od nich gorszy, bo przecież nie jesteś?
Niby czemu miałbyś być?

Join my Newsletter! 👨‍💻

Subscribe to get my latest content by email 🦾

Also read...

The best entries...