Aprobata

„Pomyśl o małym dziecku. Kiedy było jeszcze małe dano mu zasmakować narkotyków.
Gdy dorasta, ciało tego dziecka pożąda narkotyku. Życie bez tego narkotyku przynosi ból i cierpienie tak wielkie, że śmierć wydaje się lepsza.

Tobie i mnie dano ten narkotyk kiedy byliśmy dziećmi.”

aprobata

Powyższymi słowami Anthony de Mello bardzo trafnie określił: aprobatę, uznanie, pochwałę, akceptację i popularność.

Od małego łakniemy, aby nas chwalono, abyśmy byli w centrum uwagi oraz aby inni obdarzali nas sympatią. Anthony stwierdza, że dzięki temu społeczeństwo jest w stanie nas kontrolować.
Boimy się popełniać błędy i samodzielnie podejmować decyzję, bo co pomyślą inni.

Ludzie, często bardzo przypadkowi ludzie wpływają na nasze życie. Liczymy się z ich zdaniem, z tym w jaki sposób nas ocenią, czy zaakceptują nasz wybór.

Czy to w ogóle ma dla ciebie jakieś znaczenie?

Czy to, że przypadkowy pan X i pani Y wiedzą lepiej od ciebie co powinieneś zrobić ma jakiś sens?
Działanie pomimo braku aprobaty da ci zdolność wychodzenia poza normy. Wielcy odkrywcy, sportowcy, biznesmeni nie osiągnęli by niczego, gdyby posłuchali innych i nie podjęli ryzyka.

Nieliczni ludzie spędzają całe swoje życie na krawędzi. Wyznają zasadę, którą Ice T określił jako „pierdolę to”. Kierując się tą zasadą możesz zrujnować sobie życie, ale też wiele zyskać. Znajdujesz się wtedy na krawędzi, która z jednej strony jest niezwykle niebezpieczna, a z drugiej przynosi niesamowite zyski.
Tam znajduje się Donald Trump podejmując ryzykowną decyzję, ale również ty możesz się tam znaleźć jadąc zbyt szybko i gnąc w wypadku.

Decyzja należy do ciebie: możesz zerwać z nałogiem albo dalej być uzależniony. Pomyśl o tym zanim podejmiesz kolejną decyzję podyktowaną zdaniem innych.

Join my Newsletter! 👨‍💻

Subscribe to get my latest content by email 🦾

Also read...

The best entries...