Utwór na weekend #1: Angus & Julia Stone

Witam w sobotni poranek!
Właśnie minęła 8 rano, więc pora na pierwszy wpis z serii „Utwór na weekend”. Jak już wspomniałem we wpisie zapowiadającym tą serię, co sobotę będę prezentował Wam jeden wybrany przeze mnie utwór z mojej prywatnej biblioteczki. Dołożę wszelkich starań, aby była to muzyka wyszukana, a nazwy zespołów bądź nazwiska artystów jeszcze Wam nie znane.

Angus & Julia Stone

Na pierwszy ogień idzie moje dawne odkrycie, czyli duet rodzeństwa z Australii. Angus & Julia Stone posiadają charakterystyczne głosy, a tworzone przez nich kompozycje zmiękczą serce każdej kobiety jak i mężczyzny. Piosenka, którą wybrałem nosi tytył Yellow Brick Road. Był to pierwszy utwór, który słyszałem w ich wykonaniu.

Zapraszam do obejrzenia nagrania koncertowego oraz do komentowania. Moją muzyczną bibliotekę znajdziecie na Last.fm

Angus & Julia Stone – duet rodzeństwa z Sydney. Angus i Julia zaczęli współpracować na początku 2006 roku. Wcześniej oboje występowali jako solowi artyści na wieczorach open mike, lecz każde z nich wspomagało się drugim jako drugoplanowym partnerem. Zadebiutowali albumem krótko grającym Chocolate & Cigarettes EP w sierpniu 2006 roku. Ich pierwszy długo grający album to A Book Like This wydany w 2007 roku w Australii i w 2008 w Europie. W 2009 roku został on wydany w USA ze zmienioną listą utworów. Angus i Julia posiadają charakterystyczne głosy. Każde z nich pisze swoje własne teksty samodzielnie.

Źródło

Join my Newsletter! 👨‍💻

Subscribe to get my latest content by email 🦾

Also read...

The best entries...