Zwiewny, kobiecy głos i Ty

Kilka tygodni temu pisałem o niesamowitym mężczyźnie, którym jest Keaton Henson. Tym razem zajmiemy się uroczą „kobietą” – Daughter. Postaram się przybliżyć jej twórczość i trochę opowiedzieć o płycie „If You Leave” wydanej 18 marca tego roku.

daughter

Tradycyjnie proszę o włączenie pierwszego utworu.

Zapewne myślicie, że Daughter to pseudonim wokalistki? Nic bardziej mylnego, stąd ten cudzysłów w pierwszym akapicie. Chociaż na samym początku Elena występowała solo i mogliśmy ją utożsamiać z nazwą zespołu. Jednak od pewnego czasu Daughter tworzą trzy niezwykłe osoby, którymi są już wcześniej wspomniana Elena Tonra, Igor Haefeli oraz Remi Aguilella.

Daughter podobnie jak Keaton zajmuje się muzyką akustyczną, folkiem oraz indie z wieloma elementami. Już po pierwszych taktach „Still” można zauważyć, że ich kompozycje opierają się głównie na dwóch instrumentach – gitarach oraz perkusji. Niby niewiele, a jednak wystarczająco dużo, aby stworzyć coś obok czego nie mogłem przejść obojętnie.

Spokojny, kojący rytm, a do tego wyraźne brzmienie gitary akustycznej i zdecydowany akcent perkusji. To właśnie Daughter w całej swojej okazałości.

Krążek „If You Leave” zdążyłem przesłuchać dziesiątki razy i muszę przyznać, że jest to całkiem dobra płyta. Prawdą jest to, że utwory nie są aż tak różnorodne jak te stworzone przez Bastille, ale złego słowa nie mogę napisać.

Daughter trzyma się jednej tematyki. Większość, jak nie wszystkie utwory są o miłości lub tematyce z nią związanej. Ona jest nieszczęśliwa, bo on ją olewa. Natomiast kolejnym razem nie może doczekać się spotkania i kilku wspólnie spędzonych chwil. Kobieta zmienną jest…

Sądzę, że Daughter jest zespołem, który nie trafi w gusta masowego odbiorcy. Jestem prawie pewien, że nigdy nie usłyszymy ich utworów w radiu czy jakimś programie telewizyjnym. Chociaż kto wie?
Daughter podobnie jak Henson jest jednym z narzędzi, dzięki którym możemy na chwilę zapomnieć o codzienności. Szczególnie polecam tego typu kompozycje przed snem. Pomogą Ci ukoić nerwy i zakończyć ciężki dzień miłym akcentem.

To właśnie Daughter, filigranowa szatynka z ogromnym bagażem emocji…

Join my Newsletter! 👨‍💻

Subscribe to get my latest content by email 🦾

Also read...

The best entries...