„At Glade”, czyli debiutancki album Fismolla

18 czerwca miała miejsce premiera najbardziej wyczekiwanego albumu w tym roku – „At Glade” Fismolla. „Polski Bon Iver” po wielu miesiącach ciężkiej pracy wreszcie pokazał nam owoce swojej twórczości.

Fismoll

Fismoll, właśc. Arkadiusz Glensk jest młodym polskim muzykiem szwedzkiego pochodzenia. Jego oboje rodzice są bezpośrednio związani z muzyką. Ojciec jest skrzypkiem, a matka wiolonczelistką. Arek już od siódmego roku życia wykazywał zainteresowanie muzyką. To właśnie wtedy jego tata zauważył, że syn zawsze śpiewa w tonacji fis-moll. W 2011 roku muzyk przyjął pseudonim, który został mu nadany przez ojca i jest odzwierciedleniem dźwięków wydobywających się z wnętrza artysty.

Dźwięki nie są od tego, by przeszkadzały, są od tego, by za nimi tęsknić. – Fismoll

Nad jego debiutanckim albumem pracowali m.in. zajmująca się masteringiem Mandy Parnell oraz odpowiadający za produkcję muzyczną i współautor niektórych tekstów – Robert Amirian. Poprzez połączenie ogromnych talentów i uzupełnianie się całej trójki udało im się stworzyć doskonały album, który zadowoli nawet najwybredniejszego słuchacza.

„At Glade” to kompozycja, dzięki której zajrzymy w głąb siebie. Każdy z utworów może być interpretowany na dowolny sposób. Autor stwierdził, że nie widzi sensu w opowiadaniu o tym jaki jest przekaz jego muzyki. Sami powinniśmy odkryć co ona dla nas znaczy.
Album sprzyja zamknięciu oczu i oddaniu się kontemplacji. Fismoll chciałby, aby ludzie przychodzący na jego koncerty zajrzeli w głąb własnej duszy. Nawet nie muszą pamiętać na kogo koncercie byli, dla muzyka liczy się to, aby przeżyli niezapomniane chwile i poznali siebie na nowo.

Fismoll jest artystą, którego muzyka jest trudna do zaszufladkowania. W ogóle nie powinniśmy jej kategoryzować, lecz podejść do niej indywidualnie, bez zwracania uwagi na podobieństwa do Bon Ivera czy Ólafura Arnaldsa. Moim zdaniem w Polsce brakuje artystów na zbliżonym poziomie. Mam nadzieję, że Arek będzie doceniony poza granicami naszego kraju i nie zostanie wciągnięty w wir show-biznesu.

Join my Newsletter! 👨‍💻

Subscribe to get my latest content by email 🦾

Also read...

The best entries...