To nie przyszło samo

Na swojej drodze spotykamy wielu przeróżnych ludzi.
Jedni będą cię podziwiać, chwalić i szanować twój czas.
Drudzy każde twoje osiągnięcie, sukcesy i niezliczoną ilość poświęconego czasu będą mieli za nic.

To nie przyszło samo.
Ktoś musiał zapracować na bycie dobrym – to byłeś ty.

samo

Jakiś czas temu Konrad Kruczkowski z Halo Ziemia pisał o dysleksji i związanych z nią problemach. Mnie również dotyczy to zjawisko. Wielu ludziom wydaje się, że dysleksja w żaden sposób nie utrudnia życia.
I tak i nie.

Po niezliczonych godzinach pracy nad poprawną pisownią, ortografią i interpunkcją na każdym stopniu edukacji można powiedzieć, że ilość popełnianych przeze mnie błędów drastycznie zmalała. Jednak nie zawsze było łatwo.
Moi rówieśnicy bez problemu zapamiętywali rozległe wiersze i fragmenty tekstu. Dla nich było to 4-6 godzin, a dla mnie? Liczba, w którą niewiele osób będzie w stanie uwierzyć – 15-20 godzin.

Dzięki temu nauczyłem się, że żadne moje osiągnięcie nie przyjdzie w mgnieniu oka. Na każde z nich będę musiał poświęcić wiele godzin ciężkiej pracy.

Wiele osób mówi mi, że „to przecież tobie nie może sprawić problemu”, „to dla ciebie łatwe”. Zgadza się, nawet jakby sprawiało mi to problem i byłoby dla mnie trudne to nikt się o tym nie dowie, bo prędzej czy później osiągnę zamierzony cel bez zbędnego wielogodzinnego narzekania.

Podsumowując

Wielu zdolnych i niesamowicie pracowitych ludzi jest krzywdzonych stwierdzeniem „coś jest dla ciebie łatwe”. Nieliczni są w stanie docenić to ile wkładu pracy kosztowało osiągnięcie danego celu. Aby coś stało się „łatwe” najpierw musiało być trudne, a nawet bardzo trudne. Pamiętaj o tym.

Skoro ja mogę w miarę logicznie i gramatycznie pisać to dlaczego ty nie możesz? Możesz osiągnąć co tylko chcesz tylko poświęć temu czas. Dużo czasu. Bardzo dużo czasu.

Pracuj. Pracuj mądrze. Pracuj ciężko. Pracuj konsekwentnie.
To na co masz najmniej ochotę jest rzeczą, którą najbardziej potrzebujesz wykonać.

Join my Newsletter! 👨‍💻

Subscribe to get my latest content by email 🦾

Also read...

The best entries...